Write a,an or some напиши исчисляемые сущ.и неисчесляемые сущ. _____orange _____water _____glass of orange juice _____tea _____dates _____grape _____sandwich _____coffee _____lemonade _____asparagus _____aubergineПомогите пожал...

Write a,an or some напиши исчисляемые сущ.и неисчесляемые сущ. _____orange _____water _____glass of orange juice _____tea _____dates _____grape _____sandwich _____coffee _____lemonade _____asparagus _____aubergine Помогите пожалуйста :)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
An orange, some water, a glass of orange juice, some tea, some dates, a grape, a sandwich, some coffee, some lemonade, an aubergine, an asparagus