Write doesnt or dont 1.Mr Jones ....... teach Maths.He teachest art. 2.The children ...... get up late.They get up early 3.I ....... read comics.I read books 4.It ..... snow in summer.It snows in winter. 5. My brother ..... lik...

Write doesnt or dont 1.Mr Jones ....... teach Maths.He teachest art. 2.The children ...... get up late.They get up early 3.I ....... read comics.I read books 4.It ..... snow in summer.It snows in winter. 5. My brother ..... like fish.He likes chicken. 6.You ..... drink milk.You drink orange juice Даю 20 баллов
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) doesn't 2) don't 3) don't 4)doesn't 5)doesn't 6) don't