Write five things that you have to every day?- написать пять вещей, которые вы должны каждый день НО ТОЛЬКО В ШКОЛЕ!!!!! на английском

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I play games, I read my Student's Book, look a the blackboard, write and ask to my teacher.
Гость
Listen to your teacher. Behave yourself well. Wear school uniform. Learn new lessons. Keep your school desk clean and neat.