Write for or since. 1. Since 2002. 2. ... yesterday. 3. ... six days. 4. ... a month. 5. ... two weeks. 6. ... last month. 7. ... two years. 8. ... a whole day. 9. ... three hours. 10. ... Monday. 11. ... my birthday. 12. ... l...

Write for or since. 1. Since 2002. 2. ... yesterday. 3. ... six days. 4. ... a month. 5. ... two weeks. 6. ... last month. 7. ... two years. 8. ... a whole day. 9. ... three hours. 10. ... Monday. 11. ... my birthday. 12. ... last weekend.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вроде бы так: 2. Since 3. For 4. For 5. For 6. Since 7. For 8. For 9. For 10. Since 11. Since 12. Since. Ну, если я не ошибаюсь, то правильно! Добавь мой ответ как лучший, please!