Write how many girls with black and brown eyes,with long and short hair there are in your class. There are_______girls with brown eyes. _______________girls with black eyes. _______________girls with long hair. _______________g...

Write how many girls with black and brown eyes,with long and short hair there are in your class. There are_______girls with brown eyes. _______________girls with black eyes. _______________girls with long hair. _______________girls with short hair.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Перевод: напиши, сколько девочек с темными и карими глазами, с длинными и короткими волосами в твоем классе. Пример предложения: There are six girls with brown eyes. А потом просто вспоминаешь внешность и по аналогии пишешь.Все просто)