Write is or isn't. 1. It .......... hot today. 2. It ......... windy today. 3. It ....... sunny today. 4. It ........ snowy today.

Гость
1. It isn't hot today. 2. It is windy today. 3. It isn't sunny today . 4 It isn't snowy today . Допол. Перевод 1 . Сегодня не жарко 2. Сегодня ветренно 3. Сегодня не солнечно 4. Сегодня не снежно.