Write it's his/ it's her / it's their  1 It's Arabella's umbrella. 2 It's Nora's dog . 3 It's Rob and Bob's ship. 4 It's Denzil's ball.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.It his umbrella. 2.It her dog. 3.It their ship. 4.It his ball.  Перевод:Это его зон. Это ее собака. Это их корабль. Это его мяч
Гость
1.It's her umbrella. 2.It's her dog. 3.It's their ship. 4.It's his  ball.