Write questions about a christmas traditional of Kalyada. is/What/Kalyada? people/did/how/in/the/it/past/celebrate? alive/the/today/traditional/is? do/people/at/Kalyada/What/nowadays/do? you/in/celebrations/Do/take part?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. What is Kolyada? 2. How did people celebrate it in the past? 3. Is the tradition alive today? 4. What do people do at Kalyada nowadays? 5. Do you take part in celebrations?