Write the opposites: Heavy Old Wet Horrible Cheap Перетащите элементы на пустые поля сверху (каждый может быть использован несколько раз) Young Dry Light Damp Terrible Nice Expensive

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
heavy - Light Old - Young Wet - Dry Horrible - Nice Cheap - Expensive
Гость
heavy - Light Wet -  Dry Horrible --  Nice  Cheap -  Expensive   Young -  Old Damp - Dry Nice - Terrible