Write the Past Simple and Past Participle of these verbs. Написать Past Simple ИИИИ причастие прошедшего времени этих глаголов 1. break    7. do 2. come   8. eat 3. write    9. make 4. know   10. buy 5. speak    11. enjoy 6. ta...

Write the Past Simple and Past Participle of these verbs.   Написать Past Simple ИИИИ причастие прошедшего времени этих глаголов 1. break    7. do 2. come   8. eat 3. write    9. make 4. know   10. buy 5. speak    11. enjoy 6. take    12. Have
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
break-broke-broken come-came-come write-wrote-written know-knew-known speak-spoke-spoken take-took-taken do-did-done eat-ate-eaten make-made-made buy-bought-bought enjoy-enjoyed-enjoyed have-had-had