Write the plural of these nouns canary- canaries. mouse-????????goose-????????puppy-????????sheep-????????goldfish-???????guinea pig-?????turtle-??????????budgie-????????wolf-???????????

Write the plural of these nouns canary- canaries. mouse-???????? goose-???????? puppy-???????? sheep-???????? goldfish-??????? guinea pig-????? turtle-?????????? budgie-???????? wolf-???????????
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
mice geese puppies sheep goldfish  guinea pigs  turtles  budgies  wolves