Write the verbs in the ing-form: Example: look - looking, run - running, give - giving. ask go come stay say make work tell cook watch climb sleep clean wash sit act knit help correct enjoy

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
asking going coming staying saying making working telling cooking watching climbing sleeping cleaning washing sitting acting knitting helping correcting enjoying
Гость
asking going coming staying saying making working telling cooking watching climbing sleeping cleaning washing sitting acting knitting correcting enjoying