Write what they are. Example: 1)It is a stamp.They are stamps. На последнем задании картинки это это задание только с переводом

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) It is a stamp. They are stamps.    Это марка.    Это марки. 2) It is a badge. They are badges.     Это значок.    Это значки. 3) It is a box.     They are boxes.     Это коробка.   Это коробки 4) It is an envelope. They are envelopes.     Это конверт         Это конверты.