Я франтавых не ведала дарог кали я нарадзилася радзима что за стих

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вера Вярба Я не глытала па акопах дыму І франтавых не ведала дарог. Калі я нарадзілася, Радзіма, Ты святкавала свята перамог. І не выццё варожых самалётаў, І не агонь , што пёк тваю зямлю, Чаромху помню, як цвіла ля плота, Як падалі зярняты на раллю. Цябе, вясняная, я помню ў цвеце, Люблю з маленства, родная, люблю. І за таго, каго няма на свеце, Хто ўсё аддаў за родную зямлю. Мае сябры ў жыцці дасхочу бралі Усё, чым навучаеш даражыць. Мы за цябе яшчэ не паміралі, Мы за цябе, Радзіма, будзем жыць!