Я в живу в многоэтажном доме. Он большой и красивый.В нашей квартире тепло и уютно. Она очень комфортная. У меня в квартире 3 комнаты. Я очень люблю свой дом ведь я там родилась!Сделайте на английском.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
live in an apartment building. It's big and beautiful.Our apartment is warm and cozy. It is very comfortable. My apartment has 3 rooms. I love my home because I was born there
Гость
I live in a high-rise building. He's big and beautiful.In or apartment warm and comfortable. It is very comfortable. I'm in the apartment has 3 rooms. I love my house because I was born there!