Як разабраць па саставу словы: перапішчыкам, надзённы, першадрукар, узнавіць, дамовіўшыся, акіян, пчаляр, наступае?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
пера - прыстаўка піш - корань  чык - суфікс  ам - канчатак  аснова - перапішчык на - прыстаўка  дзён - корань  н - суфікс  ы - канчатак  аснова - надзённ перш - корань  друк - корань  а - злучальная галосная ар - суфікс нулявы канчатак аснова - першадрукар уз - прыстаўка нав - корань  і - суфікс ць - суфікс аснова - узнаві да - прыстаўка мов - корань і - суфікс  ўшы - суфікс ся - постфікс аснова - дамові ся акіян - корань  нулявы канчатак аснова - акіян пчал - корань  яр - суфікс  нулявы канчатак аснова - пчаляр на - прыстаўка  ступ - корань  а - суфікс е - канчатак  аснова - наступа