Які особисті риси були притаманні члену Кирило-Мефодіївського братства

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Програма Кирио-Мефодіївськго братства, та братств зокрема, охоплює теософічну історію народів світу, і українського серед них. Сама назва програмного документа — «Закон Божий». Центральним і онтологічним поняттям для ки-рило-мефодіївців є Бог, єдиний для всього світу. Перспективне і міцне лише те суспільство, де панує справжня віра в Бога, оскільки Богові належать функції царя та пана, вищого провідника суспільства. Жодна людська особа через свою недосконалість не має права і не може перебирати на себе ці функції й вважати себе вищим від інших членів суспільства. У протилежному випадку суспільство відходить від Бога і починає втілювати зло, яке поступово поширюється у всій його структурі. Безбожне суспільство приречене на страждання та загибель. Це показано у «Книзі буття» Кирил-Мефодївського братства на прикладі народів світу. Відхід від Бога може виявлятися у поклонінні ідолам, що призводить до ворожнечі між народами, війн, панування рабства. Причому цими ідолами є не лише язичницькі боги, а й пристрасті людей.