Яким грэбнем валасы не расчашаш? У якой печы не пякуть пираги? З якога палатна не пашыеш кашули? Якой касой сена не накосиш? Якия вароты знаходзяцца у поли? З якога крана нельга напицца?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) грэбенем пеўня 2) у даменнай 3) з дарожнага 4) касой, зробленай з валос на галаве дзяўчынкі 5) футбольныя 6) пад'ёмнага