Яку користь приносять ьакі тварини як білка,сорока,миша,лисиця,вовк?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Наступна зупинка "Ігрове узлісся ". Завдання:• Правильно помісти жильців у своїх будиночках. —Хто живе? ~Де живе?ведмідь лігволисиця гайнобілка барлігвовк нора• Гра "Незвичайний обід" .Дружно сіли обідати тварини за один лісовий великий стіл. Але що це? Очевидно, хтось навмисне переплутав миски з їжею. Допоможіть звірятам знайти те, що кожний з них звичайно їсть. (Робота з аплікативним матеріалом)• Гра "Впізнай тварин" (Демонстрація відеозапису).А ще у наших лісах можна побачити красеня-лося, сторожку-козулю, шляхетного оленя та полохливого дикого кабана. Лише в Карпатах є білка чорного кольору.• Ви не можете далі пройти лісовими лабіринтами, якщо не назвете прислів'їв і приказок, де зустрічаються тварини.Зупинка "Пташині голоси".- Послухайте і скажіть, спів яких пташок ви почули?(Діти слухають спів пташок.)- А які птахи вже до нас прилетіли? (Робота з пташиним календарем).- Про яку пташку йде мова? В лісовому оркестрі він перша скрипка - найбільш трепетна, дзвінка і ніжна. Це чудовий неперевершений співець, улюбленець травневої ночі, що чарує своїми піснями навіть найжорстокіші серця і зачерствілі душі. (Соловей)(Показ солов'я).- Що ви знаєте про соловейка?- Солов'ї, як і люди, довго вчаться співати. Лише на третій рік життя вони стають співаками. А які пісні про солов'я ви знаєте? (Виконання пісні про солов'я).- Розв'яжіть задачу. Соловей починає тьохкати о 1 год, зозуля кувати о 3 год,зяблик співати о 4 год,горобець цвірінькати о 6 год. Яка тепер приблизно година, якщо співає зяблик і нецвірінькає горобець? (5 год)- А про яку пташку говорять, що вона не тільки копіює співи інших пташок, але й ліс насаджує? (сойка) (Показ на екрані. Опис пташки. )- Ця невелика пташка живиться комахами, гризунами, горішками, запасає жолуді. Про свої комори, в яких іноді зустрічається до 4 кг насіння, вона часто забуває, а на тому місці виростає молодий гайок (ліс). Гнізда розташовує на деревах, в якому є до 8 сірувато-зелених яєць.- Відгадайте, яка пташка сидить на дереві. (Діти у короночках, закриті листочками дуба, клена, горобини, виступають у ролі сови, сороки, дятла).Що воно за дивина -Світла денного боїться, ,Дзьоб гачком, великі очі,І не спиться їй щоночіХу-гу-гу! - кричить вона. . 'Відгадали? - Це ... (сова)(Вчитель відкриває листок, під яким захована сова.)Сова. Я безшумно літаю в лісі. Я корисна птаха. Чому?Діти. Тому, що знищуєш мишей.Сова. Протягом літа знищую понад тисячу гризунів, зберігаючи 1 т зерна.Вчитель. А хто заховався під другим листочком?Хто комах з кори виймає,про здоров'я лісу дбає?Діти. Дятел.(Вчитель відкриває листочок.)Дятел. Я лікар лісу. Я продовбую хворі дерева дзьобом і довгим язиком виймаю з-­під кори жучків-короїдів, личинки. Біля мене ще й синички, мухоловки, горихвістки і інші пташки підгодовуються.Вчитель. А хто знаходиться під іншим листочком? Яку пташку називають плетухою-скрекотухою?Діти. Сороку.Сорока. Я дуже дбайлива господиня. Вимощу гніздо, а тоді ще й глиною обмажу. В ньому чисто і затишно.Вчитель. А що ви ще можете доповнити про цих пташок?- До яких тільки хитрувань не вдаються птахи. Виявляється, сороки, крім справжніх гнізд, в яких виводять пташенят, будують додаткові, фальшиві.- У окремих птахів є складна побудова гнізда. Ось кулеподібне гніздо з дірочкою-входом в'є крихітна пташка волове очко, завбільшки і справді як око вола. А в цьому гнізді-рукавиці живе синичка-ремез. Птах потрапляє в рукавицю, а вилітає через палець.- Найбільш поширений в Україні строкатий дятел. Чорно-біле забарвлення на спині, червона шапочка на потилиці. Навесні в трухлявих осиках, березах, тополях виготовляє 3-4 дупла. В одному поселяється сам, а решту постачає своїм квартирантам.