You have a date to celebrate Which comes but once a year And so today we’d like to say From all of us to you: Happy birthday! Happy birthday! Happy birthday to you! Помогите пожалуйста не перевести на русский, а как правильн...
You have a date to celebrate Which comes but once a year And so today we’d like to say From all of us to you: Happy birthday! Happy birthday! Happy birthday to you! Помогите пожалуйста не перевести на русский, а как правильно читать на английском.
Ответ(ы) на вопрос:
juː hæv ə deɪt tuː ˈsɛlɪbreɪt
wɪʧ kʌmz bʌt wʌns ə jɪə
ænd səʊ təˈdeɪ wiː wʊd laɪk tuː seɪ
frɒm ɔːl ɒv ʌs tuː juː
ˈhæpi ˈbɜːθdeɪ
ˈhæpi ˈbɜːθdeɪ tuː juː