You have a date to celebrate Which comes but once a year And so today we’d like to say From all of us to you: Happy birthday! Happy birthday! Happy birthday to you!    Помогите пожалуйста не перевести на русский, а как правильн...

You have a date to celebrate Which comes but once a year And so today we’d like to say From all of us to you: Happy birthday! Happy birthday! Happy birthday to you!    Помогите пожалуйста не перевести на русский, а как правильно читать на английском.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
juː hæv ə deɪt tuː ˈsɛlɪbreɪt wɪʧ kʌmz bʌt wʌns ə jɪə ænd səʊ təˈdeɪ wiː wʊd laɪk tuː seɪ frɒm ɔːl ɒv ʌs tuː juː ˈhæpi ˈbɜːθdeɪ ˈhæpi ˈbɜːθdeɪ ˈhæpi ˈbɜːθdeɪ tuː juː