З 'єднайте(1-7) з (a-g) 1.To tell.2.To develop.3.To broaden.4.To give.5.To provide.6.To reflect.7.To focus. a)somebody's outlook.b)information.c)the real life.d)artistic taste.e)somebody's attention on something.f)somebody wit...

З 'єднайте(1-7) з (a-g) 1.To tell.2.To develop.3.To broaden.4.To give.5.To provide.6.To reflect.7.To focus. a)somebody's outlook.b)information.c)the real life.d)artistic taste.e)somebody's attention on something.f)somebody with facts about life in the past.g)somebody about the surroundings.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1To tell g) somebody about the surrounding 2.To develop d)artistic taste.. 3.To broaden a)somebody's outlook 4.To give b)information 5.To provide f)somebody with facts about life in the past 6.To reflect c)the real life 7.To focus  e)somebody's attention on something