Задайте специальные вопросы, где это происходит He is running..................................... He run

Задайте специальные вопросы, где это происходит He is running..................................... He runs............................................ She is swimming................................... She swims. ................................... Grandpa is working................................... Grandpa works..................... Mum is skiing.......................... Mum skis............................... Dad is watching TV......................... Dad watches TV............................. She is teaching children......................... She teaches children............................ he is washing his bike......................... He washes his bike...................... She is riding a bike...................... She rides a bike....................... They ride a bike................... The baby sleeps after lunch........................ The baby is sleeping................... They sleep in the afternoon....................
Гость
Мне пожалуйста. по быстрее