Задание 1 Вставь пропущеные слова что тайни делал на каникулах. Last summer Tiny______a big fish Last summer Tiny______books Last summer Tiny______the flowest Last summer Tiny______a picnic with his friends Задание 2 Выбер...
Задание 1 Вставь пропущеные слова что тайни делал на каникулах. Last summer Tiny______a big fish Last summer Tiny______books Last summer Tiny______the flowest Last summer Tiny______a picnic with his friends Задание 2 Выбери првельное слово.Обведи соответствующую букву Jill and___to the country every summer a.)go b.)went c.)will read He___this fairy tale tomorrow a.)reads b.)read c.)will read
Ответ(ы) на вопрос:
Задание 1 Вставь пропущеные слова что тайни делал на каникулах. Last summer Tiny caught a big fish Last summer Tiny read books Last summer Tiny watered the flowest Last summer Tiny arranged a picnic with his friends Задание 2 Выбери прАвИльное слово.Обведи соответствующую букву Jill and (здесь еще чье-то имя) ___to the country every summer a.)go b.)went c.)will read He___this fairy tale tomorrow a.)reads b.)read c.)will read