Задание № 3. Закончите разделительные вопросы и перепишите их. 1. There’s no point in saving money, …? 2. We’ve nearly finished, … ? 3. You like eating pasta, … ? 4. I went back to it a few years ago, … ? 5. Her parents we...

Задание № 3. Закончите разделительные вопросы и перепишите их. 1. There’s no point in saving money, …? 2. We’ve nearly finished, … ? 3. You like eating pasta, … ? 4. I went back to it a few years ago, … ? 5. Her parents were working abroad at the time, … ?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. There’s no point in saving money, is there? 2. We’ve nearly finished, haven't we? 3. You like eating pasta, don't you ? 4. I went back to it a few years ago, didn't I ? 5. Her parents were working abroad at the time, weren't they ?