Задание 7. Преобразуйте данное предложение, используя все настоящие времена и делая необходимые изменения: They take part in exhibitions every year.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
They take part in exhibitions every year. - Present Simple They are taking part in exhibitions now. - Present Continuous They have taken part in exhibitions this year. - Present Perfect They have been taking part in exhibitions for 5 years . - Present Perfect Continuous