Задание №8. Раскройте скобки, поставьте глагол в нужное время (Future Simple, Future Continuous, Future Perfect):1.      By next Friday we … already … (to move) to Moscow.2.     Do you think it … (to rain) tomorrow?3.     I hop...

Задание №8. Раскройте скобки, поставьте глагол в нужное время (Future Simple, Future Continuous, Future Perfect): 1.      By next Friday we … already … (to move) to Moscow. 2.      Do you think it … (to rain) tomorrow? 3.      I hope James … (to come)! I want to see him so much! 4.      Holidays are coming! In a week I … (to sit) on a beach doing nothing! 5.      I’m not hungry now. I … (to eat) my breakfast later. 6.      Tomorrow I … (to buy) a new car!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. We have already moved 2. It will be rain 3. Will come 4. Am sitting 5. Will eat 6. I will buy