Задание номер 3 ,пожалуйста, и если можно схему составления таких предложений. (ФОТО ВНУТРИ)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Has Ann got brown hair? Yes,she has got. 2.Have Bob and Carl got sunglasses? No,they haven"t got. 3.Has Carl got green eyes? No,he hasn"t got. 4.Have Ann and Bob got long hair? Yes,they have got. 5.Has Carl got fair hair? Yes,he has got.
Гость
1 задание.  1) Uncle 2)cousins  3)brother-in-law 4) sisters 5) grandfather 2 задание 1) have got 2) have got 3) haven't got или можно have not got 4) haven't got 5) have got any