Задание по английскому языку рабочая тетрадь 2 класс Кузовлев стр 63 Питер Пэн любит загадывать загадки. о каком животном эта загадка

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
It is a tiger  ======================
Гость
Write a letter to your foreign friend about your school trip 70 wordsDon't forget to writewhere you have been to this termwhen you went therewhat places you visitedwhat you did during the tripwhat you liked about the trip