Задание: записать предложение с меньше never...before больше в Past Perfect Пример: [Somebody song, I didn't know it = I had NEVER heard BEFORE] Мое задание: Last year we went to Mexico. It was our first time there = ???

Задание: записать предложение с в Past Perfect Пример: [Somebody song, I didn't know it = I had NEVER heard BEFORE] Мое задание: Last year we went to Mexico. It was our first time there = ???
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
We had never been there before.