Задание:Compare your school.(вставить пропущенные слова о своей школе).Текст:1.We ..... study ..... subjects.2.We ..... study a subject about pjlitics.3.Pupils of my class ..... do homework in ..... subjects.4.We ..... go to sc...

Задание:Compare your school.(вставить пропущенные слова о своей школе).Текст:1.We ..... study ..... subjects.2.We ..... study a subject about pjlitics.3.Pupils of my class ..... do homework in ..... subjects.4.We ..... go to school from ..... to .....5.We ..... wear .....a uniform.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
какие слова вставлять?