Задать 5 вопросов к предложению ( it is one of Moscow,s major tourist attractions )

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. It is one of Moscow's major tourist attractions,isn't it? 2.What is one of major tourist attractions in Moscow? 3.What kind of attractions is it? 4.Is it one of Moscow's major tourist attractions? 5.Is it one of Moscow 's major tourist attractions or not?