Задайте 4 вопроса к каждому предложению ( общий, специальный, альтернативный и разделительный). 1.Private cars carry about 81 per cent of passengers.   2.Lomonosov stated the law of conservation of matter.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Do private cars carry about...? What do carry about...? Private cars carry about...passengers,don't they? Do private cars carry about 81 or 65 per cent... ?