Задайте общий альтернативный разделительный и специальные вопросы к данному предложению: Children are drawing in their room now.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Общий: are children drawing in their room now? Специальный: what are children doing? Альтернативный : are children drawing in their room or playing football in the yard now? Разделительный : children are drawing in their room now, aren't they?