Задайте пожалуйста артельнатианый общий и специальный вопрос к предложению television viewing is the most popular entertainment in the UK

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Television viewing is the most popular entertainment in the UK.1. Is television viewing the most popular entertainment in the UK? 2. Is television viewing or gambling the most popular entertainment in the UK? 3. What is  the most popular entertainment in the UK?