Задайте разделительные вопросы к предложениям: My little daughter didn't take up drawing last year. Her drawings are not wonderful. Olga s hobby is not drawing. You can not see pictures. Ann doesn't love painting.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My little daughter didn't take up drawing last year, did she? Her drawings are not wonderful, aren't they? Olga s hobby is not drawing, is it? You can not see pictures, can you? Ann doesn't love painting, does she?