Задайте вопрос к подлежащему и дайте ответ -The children have got a ship. -.........................a ship? -..................................... -The babies like bananas. -...............................bananas? -...............

Задайте вопрос к подлежащему и дайте ответ -The children have got a ship. -.........................a ship? -..................................... -The babies like bananas. -...............................bananas? -........................................... -The robots help the workers. -..................................the workers? -........................................... -The corses sleep here -...........................here? -................................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
who has got a ship? who likes bananas? who help the workers? who is sleep there? могу ошибаться