Задайте вопросы к выделенным словам. 1. ....................................................................................yesterday i was AT HOME 2. ...............................................................................

Задайте вопросы к выделенным словам. 1. ....................................................................................yesterday i was AT HOME 2. ....................................................................................at the zoo i was there LAST SUNDAY 3. ...................................................................................late i was late BECAUSE MY WATCH WAS SLOW 4. ..................................................at the zoo yesterday MY FRIEND was
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1Where were you yesterday? 2 When were you at the zoo? 3 Why were you late ? 4 Who was at the zoo?