Задайте вопросы: общий (1), альтернативный (1), специальный (1), разделительный (1). 1. Mike usually gets up at 7 o`clock. _______________________________________________________________ _1.___________________________________...

Задайте вопросы: общий (1), альтернативный (1), специальный (1), разделительный (1). 1. Mike usually gets up at 7 o`clock. _______________________________________________________________ _1.____________________________________________________________ _2.____________________________________________________________ _3.____________________________________________________________ _4.____________________________________________________________ 2. They saw a monkey at the zoo. _________________________________________________________________ _1.________________________________________________________________ _2.________________________________________________________________ _3.________________________________________________________________ _4.________________________________________________________________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Does Mike usually get up at 7 o`clock? 2.Does Mike usually get up at 7 or 9 o`clock?  3. What does Make usually do at 7 o`clock? 4. Mike usually gets up at 7 o`clock. doesn`t he? 1.Did they see a monkey at the zoo? 2.Did they see a monke or elephants in the zoo? 3. What did see in the zoo? 4. Theu saw a monkey at the zoo. didn`t they?