Закончи предложения используя слово саn иои can't Mary ____ speak English,Mary____ speak Russian,Mary speak French,Mary____read.Mary___sing very well.Mery___run

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Mary can speak English, Mary can speak Russian, Mary speak French, Mary can read.Mary can sing very well.Mаry can run. Можно везде поставить can.