Закончи предлжение .употреби выделенные глаголы Past Simple. образец :The Baby Elephant didnot GO to the park yestergay.He WENT shopping. 1)They gignot SEE Martin. They ____ Billy and Tany. 2)Alice didnot BUY mittens. S...
Закончи предлжение .употреби выделенные глаголы Past Simple. образец :The Baby Elephant didnot GO to the park yestergay.He WENT shopping. 1)They gignot SEE Martin. They ____ Billy and Tany. 2)Alice didnot BUY mittens. She _______ a scalf. напишите просто ответ слово
Ответ(ы) на вопрос:
1)SAW 2)BOUGHT ----------------- 1)и 2) это неравильные глаголы)
1)They didnot SEE Martin. They saw Billy and Tany. 2)Alice didnot BUY mittens. She bought a scalf.