Закончить фразы:Books help you to visulize ..... Books develop your ..... Books make you ..... Books help in ..... Books stimulate .... Books clear .... Books satisfy your ..... Books bring out writing ....

Закончить фразы: Books help you to visulize ..... Books develop your ..... Books make you ..... Books help in ..... Books stimulate .... Books clear .... Books satisfy your ..... Books bring out writing ....
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. any picture. 2. your imagination 3. cleverer 4. a study 5. to do something 6. many questions 7. soul 8. skills