Закончить предложения in Possesive case Book/Phil John/a bike The girls/friends House/my parents Eyes/the cats Mr Jones/child Those men/names ОЧЕНЬ СРОЧНО!!!!!!!!!!!!!!!!! ПРЯМ ОЧЕНЬ ОЧЕНЬ ПОЖАЛУЙСТА ДАМ 15 БАЛЛОВ ПЛИИЗ

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Phil's book John's bike The girls' friends My parents' house Eyes'(s) cats Mr Jones'(s) child Those men's names