Закончите предложения с правильная форма глагола в скобках 1. I can't go out tonight because l....................... (study) for my exam. 2.l...........(not/want) to leave yet. l...........(have ) such a good time. 3.Christi...

Закончите предложения с правильная форма глагола в скобках 1. I can't go out tonight because l....................... (study) for my exam. 2.l...........(not/want) to leave yet. l...........(have ) such a good time. 3.Christine.............. (not/watch )much TV because she...........(prefer )to read.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) study 2)don't want have 3)doesn't want.......prefers