Закончите все предложения.The farmer rides a crocodile                            a horse либо a dogCats drink coffe                                             milk либо feaRabbits eat carrots                                  ...

Закончите все предложения. The farmer rides a crocodile                            a horse либо a dog Cats drink coffe                                             milk либо fea Rabbits eat carrots                                        ham sweets или fish Foxes are grey                                              red black или blue
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Horse,,,milk,,,carrots ,,,red
Гость
The farmer rides a horse                          Cats drink milk                                          Rabbits eat carrots                                        Foxes are red