Записать 10 предложений о правилах в вашем доме (используя can/can't (разрешается/не разрешается) и must/mustn't (должен/не должен)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
You can't run around the House You musn't include tv night Yes you can't sleep late You musn't come home late You can not litter You mustn't leave the light included You can't make a noise You musn't knock down furniture You can't leave the door open You musn't broadcast their stuff