Записать правильно предложения!! 1. My / likes / brother / sledding 2. Computer / like / we / playing / games 3. They / doing / like / crossword 4. Likes/ he / reading 5. I / speaking / like / a lot

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) My brother likes sleedding. 2) We like playing computer games. 3) They like doihg crossword. 4) He likes readihg. 5) I like spearing a lot.
Гость
My brother likes sledding We like playing computer games. They like doing crossword. He likes reading. I like a lot speaking. Мой брат любит кататься на санках Нам нравится играть в компьютерные игры. Они любят разгадывать кроссворд. Он любит читать. Я люблю много говорить.