Записать в косвенной речи предложения со словами автора в настоящем времени: 1. "l like travelling from time to time" says my cousin 2. "lts really amazing to read CD books" says Andy 3. "l dont feel lonely thanks o the books l...

Записать в косвенной речи предложения со словами автора в настоящем времени: 1. "l like travelling from time to time" says my cousin 2. "lts really amazing to read CD books" says Andy 3. "l dont feel lonely thanks o the books l love" says Margaret
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) my cousin says that he likes traveling from time to time . 2) Andy says that it is really amazing to read CD books 3) Margaret says that she doesn't feel lonely thanks books she loves . Насчёт последнего мне не очень понятно само предложение ( перевод )