Записаць словы у давальным и месных склонах?Хваля,студня,,лыжня,сцюжа,шаша,лодка,сустрэча,рыбка,мара,вадзица,вопратка,конница,фигура.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)хвали. аб хвали 2) студни. аб студни 3) лыжни . аб лыжни 4) сцюжы . аб сцюжы 5) шашы. аб шашы 6) лодцэ. аб лодцэ 7) сустрэчы. аб сустрэчы 8) рыбцы. аб рыбцы 9) мары . аб мары 10) вадзицэ. аб вадзицэ 11)вопратцэ. аб вопратцэ 12)конницы. аб конницв 13) фигуры. аб фигуры