Запиши парами слова с противоположным значением: Good,country,white,hot,big,short,cold,happy,bad,sunny,town,tall,black,small,rainy,sad

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
good -bad country -  white - black hot - cold big - small short - tall cold - hot sunny - rainy to win - to lose
Гость
Good - bad Country - town White - black Hot - cold Big - small Short - tall Happy - sad Sunny - rainy