Запишите эти  вопросы используя правильный порядок слов 1) on TV ? do watch you What2) ride you Where do a bicycle?3) do What games you like playing?4) for Christmas? your mother What cook does5) help your parents? you do How o...

Запишите эти  вопросы используя правильный порядок слов  1) on TV ? do watch you What 2) ride you Where do a bicycle? 3) do What games you like playing? 4) for Christmas? your mother What cook does 5) help your parents? you do How often 6) do play you When sports?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)What do you watch on TV? 2)Where do you ride a bicycle? 3)What do you like games playing? 4) What does your mother cook for Christmas
Гость
What do you watch on TV? Where do you ride  a bicycle? What games do you you like playing? What does your mother cook for Christmas? How often do you help your parents? When do you play sports?